Jagodowe Smoothie Szpinakowe

Smoothies to idealny fast food, gdy masz ochotę na coś szybkiego i pożywnego, a to kremowe, jagodowe smoothie szpinakowe nie zawodzi. To świetny przepis zarówno dla dzieci, jak i dorosłych!

Zmień owocowy smoothie w zielony smoothie

Przekształcenie owocowego smoothie w zielony smoothie jest niezwykle proste, a dodatkowe korzyści dla zdrowia nie zaszkodzą. Dodanie zielonych liści do owocowego smoothie dostarcza dodatkowych składników odżywczych, które rozkładają naturalny cukier zawarty w owocach, co pozwala organizmowi spalać energię wolniej i dłużej. Oznacza to, że nie będziesz głodny godzinę po zjedzeniu tego jagodowego smoothie szpinakowego!

Możesz wziąć dowolny przepis na smoothie, który kochasz i dodać do niego 1 filiżankę (lub garść szpinaku lub innego zatwierdzonego do smoothie liściastego zielonego) i nawet nie poczujesz różnicy. A jednak możesz być dumny z siebie za dodanie całej filiżanki szpinaku do swojego ciała! Nie znasz się na zieleninie? Zacznij od 1/4 filiżanki w tym jagodowym smoothie szpinakowym, a następnie przejdź do pełnej filiżanki. Zdziwisz się, jak szybko Twoje kubki smakowe przystosują się do zielonych liści.

Zamienniki składników w jagodowym smoothie szpinakowym

Zawsze mówię, że smoothie są uniwersalne, jednak odnosi się to szczególnie do smoothie z jagodami. Istnieje tak wiele rodzajów jagód dostępnych, i całkiem dużo z nich można zamienić na jagody w tym przepisie. Uwielbiam worki Costco mrożonych mieszanych jagód i często używam tego w tym jagodowym smoothie szpinakowym.

Każde mleko roślinne może zastąpić mleko migdałowe. Możesz uzyskać inny smak + teksturę w zależności od tego, czego używasz, ale możesz też znaleźć nowe ulubione combo! Szukasz substytutu innego niż banan? Mango działa świetnie, i ma trochę mniej cukru niż banan.

Znalezienie najlepszego mleka migdałowego

Istnieje tak wiele marek mleka migdałowego na rynku w tej chwili! Skąd mam wiedzieć, które z nich jest najlepsze? Mój zespół rawkstar rzeczywiście przetestowane tak wiele marek, jak mogliśmy znaleźć, aby przynieść Ci nasze najlepsze mleko migdałowe picks. Jednak czy wiesz, że robienie własnego mleka migdałowego jest również bardzo proste? Mam nie-fail przepis, wraz z kilkoma wskazówkami, aby pomóc Ci zrobić pyszne domowe mleko migdałowe, jak również. Wybór ulubionej opcji tylko dodaje do wartości odżywczych tego jagodowego smoothie szpinakowego.

Organiczne vs nieorganiczne składniki jagodowego smoothie szpinakowego

Chociaż staram się kupować organiczne składniki do moich smoothie, nie zawsze jest to możliwe lub w budżecie. Używam więc przewodnika EWG "Brudna dziesiątka", aby wiedzieć, które produkty powinny być organiczne, jeśli to możliwe. Przewodnik ten dostarcza najbardziej aktualnych informacji na temat różnych produktów, więc wiem, co wkładam do swojego ciała, a także karmię tym moje dzieci. Niektóre składniki tego jagodowego smoothie szpinakowego znajdują się na liście Dirty Dozen, więc upewniam się, że kupuję ich organiczne wersje.

SKŁADNIKI

  • 1 filiżanka szpinaku
  • 1 filiżanka mleka migdałowego
  • 1/2 szklanki borówek (lub mieszanych jagód)
  • 1 banan

INSTRUKCJA:

  1. Zmiksuj szpinak i mleko aż do uzyskania gładkiej konsystencji.
  2. Dodaj owoce i ponownie zmiksuj.

ul. Piątkowa 12 32-969 Kraków

500-450-698

kontakt@badzkompetentny.pl