Zielone Smoothie truskawkowo-bananowe

Był taki czas, kiedy robiłam to truskawkowo-bananowe zielone smoothie prawie codziennie przez rok. Chyba jestem trochę jak mój tata - kiedy znajdziesz coś, co działa, po co to zmieniać? Ma tylko pięć składników (z czego jeden to woda), nie wymaga wielu przygotowań i smakuje bardzo pysznie (poważnie).

Wykorzystuje również składniki, które są łatwe do znalezienia przez cały rok w dziale produktów i zamrażarek większości sklepów spożywczych. Kluczem do przyzwyczajenia się do zdrowego zielonego smoothie jest uczynienie go łatwym i niedrogim. To truskawkowo-bananowe smoothie uderza w obie te rzeczy na głowę.

Zdrowy przepis przyjazny dla dzieci

Moje dzieci nawet o niego proszą! To taki dumny moment jako rodzic, kiedy dzieci pragną owoców i warzyw zamiast przetworzonej żywności.

Na powyższym zdjęciu jest moja córka Klara, kiedy miała 3 lata. Prosiła o to smoothie cały czas! Aż mi się łezka w oku kręci jak widzę ją taką małą - w tym roku zaczęła 5 klasę!!! Teraz, moje dzieci chcące szpinakowego smoothie nie zdarzają się codziennie, ale nadal zdarza się to bardzo często! Mam nadzieję, że spodoba Ci się jeden z moich sprawdzonych i prawdziwych przepisów na zielone smoothie!

Powód, dla którego łączę sporo owoców w tym smoothie jest taki, żeby upewnić się, że dostajemy różnorodne witaminy i minerały. Moim celem z zielonymi smoothie jest traktowanie ich jako codziennej dawki witamin, aby nasz system odpornościowy był silny, a ciało zdrowe. Pijemy je już od 8 lat i wciąż jesteśmy silni!

Wskazówka: Dzięki jagodom, to zielone smoothie bardziej przypomina fioletowe smoothie, co jest świetne dla dzieci i osób, które boją się "zielonego" koloru.

OPIS

Dorastałam uwielbiając truskawkowe koktajle mleczne, które robił mój tata. To jest moje zdrowsze podejście do tego - jedno, które mnie napędza i utrzymuje mnie w ruchu. Nazywamy to smoothie Truskawkowym Wybuchem.


SKŁADNIKI

  • 1 filiżanka świeżego szpinaku
  • 1 filiżanka mleka migdałowego
  • 1 filiżanka truskawek
  • 1/2 banana

INSTRUKCJA:

  1. Umieść szpinak i mleko migdałowe w blenderze. Puree aż do uzyskania gładkiej konsystencji.
  2. Dodaj pozostałe owoce i ponownie zmiksować.

ul. Piątkowa 12 32-969 Kraków

500-450-698

kontakt@badzkompetentny.pl