Ważne parametry i funkcje sokowirówek cz II

Jeśli chodzi o urządzenia, dzięki którym można wycisnąć sok ze świeżych owoców to będą wśród nich między innymi wyciskarki do cytrusów, które pozwalają na wyciskanie soku z pomarańczy, cytryn czy mandarynek. Mają one specjalne sitko ze stożkiem na który nakładamy owoc. Nowoczesne urządzenia załączają się automatycznie w momencie przyłożenia do niego owocu. Po odłożeniu owocu sprzęt się wyłączony. Stożek najczęściej obraca się naprzemiennie, dzięki czemu z owocu może zostać wyciśnięty cały sok. Jeśli chodzi o tańsze urządzenia można wybrać także kosztujące około 20 złotych zwykłe manualne wyciskarki, gdzie do uzyskania soku należy użyć siły. Wyciskarka będzie mogła być używana także w takich miejscach, gdzie ma dostępu do prądu, dlatego pod tym kątem na pewno będzie dobrym wyborem.

Jeśli ogólnie spojrzymy na wyciskarki to można powiedzieć, że są to wygodne i praktyczne urządzenia, które dają nam pełnowartościowy sok. Jednocześnie jednak wadą takiego sprzętu będzie to, że sprzęt wyłącznie nadaje się do wyciśnięcia cytrusów. Dlatego właśnie, jeśli wybieramy ten sprzęt mamy ograniczone możliwości. Nie ważne na co konkretnie się zdecydujemy musimy pomyśleć o tym, by dobrze zbadać jak takie urządzenie jest zbudowane. O tym czy sokowirówka jest dobra będzie decydować to jakie sitko na niej jest zamontowane. Powinno być ze stali nierdzewnej, dlatego warto sprawdzić czy tanie urządzenia nie są wykonane przypadkiem z plastiku przez co nie będzie to odpowiednio pracujące urządzenie. Z takim sitkiem sokowirówka nie będzie należycie efektywna. Dobre sito powinno być przygotowane z mikrosiatki, ponieważ dzięki temu dobrze będzie funkcjonować. Jeśli sprzęt ma nam dobrze pracować musimy pamiętać o jego regularnym myciu. Duże znaczenie przy wyborze sokowirówki ma to jaką ma ona pojemność oraz jak dużo miąższu może przyjąć.

Najlepiej wybierać sprzęt, który ma przeźroczysty pojemnik, ponieważ dzięki temu będziemy widzieć jego napełnienie i będzie wiadomo, kiedy należy opróżnić pojemnik. Wyciskarki jeśli chodzi o najważniejsze elementy to będzie to wałek albo wałki ślimakowe. Jeśli znajdują się dwa wałki to prawdopodobnie sprzęt będzie bardziej wydajny a wyciskany sok będzie dobrej jakości. Jednocześnie jednak trzeba pamiętać, że takie urządzenie pracuje wolniej i trzeba na sok poczekać nieco dłużej. Przy wyciskarce pojemniki mogą być od 0,3 do 1 l. jeśli przygotowujemy sok dla kilku osób na pewno lepiej będzie wybrać ten sprzęt, który ma nieco większy pojemnik, ponieważ będzie można go nieco lepiej wykorzystać. Przy urządzeniach działających na prąd warto także sprawdzić jaka moc będzie danego sprzętu, ponieważ decyduje ona o efektywności pracy czy to wyciskarki czy sokowirówki.

ul. Piątkowa 12 32-969 Kraków

500-450-698

kontakt@badzkompetentny.pl