Kostki do smoothie z mleka kokosowego

Zdrowe tłuszcze są ważną częścią zdrowej diety. Stworzyliśmy te kostki do smoothie z mleka kokosowego, które możesz dodać do swojego ulubionego smoothie. Poniżej dowiesz się więcej o składnikach, które zawarliśmy i dlaczego zdecydowaliśmy się włączyć je do naszej diety.

Dlaczego warto używać oleju MCT w kostkach smoothie z mleka kokosowego?

MCT to teraz słowo buzzword w sferze zdrowia i wellness, więc są szanse, że słyszałeś o nich i wiesz, co to jest, albo słyszałeś o nich i nie wiesz, co to jest. W każdym razie, oto szybkie odświeżenie.

Średniołańcuchowe trójglicerydy (MCT) to rodzaj kwasu tłuszczowego pochodzącego z oleju kokosowego i palmowego, który jest metabolizowany przez organizm inaczej niż inne rodzaje tłuszczu. Z przewodu pokarmowego MCT trafiają prosto do wątroby, gdzie są szybko przekształcane w energię.

Wniosek? MCT są dobrym źródłem szybkiej energii.

Kto powinien stosować olej MCT?

Sportowcy mogą odnieść szczególną korzyść z MCT. Ten rodzaj tłuszczu może pomóc w zmniejszeniu ogólnej ilości tkanki tłuszczowej, zwiększeniu ilości beztłuszczowej tkanki mięśniowej i wytrzymałości.

Dla reszty z nas, MCT są korzystne, ponieważ mogą pomóc obniżyć poziom złego cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Ze względu na sposób, w jaki są one wykorzystywane przez organizm bezpośrednio przez wątrobę, MCT mogą być stosowane w medycynie w przypadku niektórych chorób lub zaburzeń jako suplement diety. Osoby z zaburzeniami wchłaniania, takimi jak choroba Crohna, celiakia, skrócone jelito (chirurgicznie lub w inny sposób), żołądek lub inne problemy trawienne. Istnieją nawet pewne dowody na to, że olej MCT może pomóc w zwalczaniu chorób degeneracyjnych mózgu, takich jak choroba Alzheimera.

Olej MCT jest zazwyczaj bardzo ważną częścią diety keto, ale nie jest on tylko dla keto. Nasze mózgi działają zarówno na węglowodanach, jak i na tłuszczach. Dla osób, które nie stosują keto, ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy wszystkimi makroskładnikami (węglowodany, tłuszcze, białka), a oleje MCT mogą pasować do regularnego sposobu odżywiania.

Osoby, które stosują styl życia keto (high-fat, low-carb) są w stanie tak zhakować metabolizm organizmu, że mózg i ciało przestają spalać węglowodany jako paliwo, a zamiast tego wykorzystują tłuszcz. (Jest w tym coś więcej, ale zachowamy tę dyskusję na inny czas).

Podsumowując, oleje MCT są inaczej metabolizowane w organizmie, co jest dobre dla sportowców potrzebujących szybkiej energii, osób z problemami trawiennymi i zaburzeniami wchłaniania, aby dostarczyć bardzo potrzebnych składników odżywczych, oraz każdego, kto chce czerpać korzyści z tego szybko energetycznego rodzaju tłuszczu.

Jakie są korzyści zdrowotne nerkowców?

Nerkowce są zdecydowanie jednym z naszych ulubionych orzechów w Simple Green Smoothies. Uwielbiamy to, jak wszechstronne są nerkowce. Oprócz spożywania ich jako zdrowej przekąski, jako dodatek do sałatek i owsianki (i wszystkiego pomiędzy), nerkowce można przekształcić w dekadenckie masło orzechowe. Można je również zmiksować z wodą, aby uzyskać soczysty "krem". Użyj ich do zastąpienia kwaśnej śmietany, ciężkiej śmietany, jogurtu, i być rozcieńczony jako alternatywa mleka.

Dodawanie orzechów i nasion do swojej diety dodaje nie tylko białka i zdrowych tłuszczów, ale także wiele witamin, minerałów i minerałów śladowych. Jednouncjowa porcja nerkowców dostarcza 10% dziennej zalecanej wartości białka i żelaza, a także 3% RDV błonnika pokarmowego i 20% magnezu.

Tłuszcze w nerkowcach są głównie jedno- i wielonienasycone, które są rodzajem tłuszczu, który faktycznie pomaga chronić serce. Magnez jest ważny dla zdrowych kości i pomaga zapobiegać skurczom mięśni, a także ma działanie rozluźniające. Istnieją również dowody na to, że spożywanie orzechów może wspomagać utratę wagi.

Jeszcze więcej orzechów dla kokosów!

Z samego owocu kokosa uzyskuje się wiele produktów spożywczych i kosmetycznych, których wielu z nas używa na co dzień - wodę kokosową, olej kokosowy, masło kokosowe, mięso kokosowe (zarówno młode, jak i dojrzałe), mleko kokosowe, mąkę kokosową, nektar kokosowy i cukier. Drewno, kora, liście, zewnętrzne łupiny orzecha kokosowego i puste skorupy są również wykorzystywane do produkcji artykułów gospodarstwa domowego, takich jak miski, sztućce, strzecha na dachy, włókna do wyrobu lin, koszy, paliwa do ognia do gotowania i ogrzewania itp. Kwiaty są nawet używane jako lekarstwo w niektórych miejscach. I jak wyjaśniono powyżej, źródło oleju MCT.

Tłuszcz nasycony zyskuje naprawdę złą reputację dzięki beztłuszczowemu szałowi minionych dziesięcioleci.

Nie pozwól, aby tłuszcz nasycony odstraszył cię od dodania kokosa do swojej diety! Badania pokazują, że dieta zawierająca kokos i/lub olej kokosowy może pomóc w podniesieniu poziomu dobrego cholesterolu. Co więcej, spożywanie mięsa kokosowego (świeżego, suszonego lub mącznego) może obniżyć poziom złego cholesterolu (LDL).

Dlaczego powinieneś przygotować kostki smoothie z mlekiem kokosowym

Jednym z najczęściej zadawanych przez naszą społeczność pytań jest to dotyczące przekształcania zielonego smoothie w posiłek. Nasze przepisy na smoothie są pełne składników odżywczych, ale w zależności od przepisu, mogą nie zawierać żadnych tłuszczów ani białka. Wiele z naszych przepisów zawiera - mamy nawet przepis na naprawdę pyszny Smoothie zastępujący posiłek.

Ale w przypadku tych, które ich nie zawierają, właśnie tam przydają się te małe kosteczki.

Tłuszcz i białko pomagają zaspokoić głód na dłużej niż węglowodany. Stosowane razem, tworzą kompletny posiłek. Błonnik zawarty w owocach i zielonych liściach również pomaga.

Te kostki smoothie z mleka kokosowego zostały stworzone z myślą o dodaniu porcji zdrowych tłuszczów i odrobiny białka. Z pewnością możesz dodać porcję swojego ulubionego białka w proszku na bazie roślin do któregokolwiek z naszych smoothie i użyć go w połączeniu z tymi kostkami.

Robiąc kostki smoothie z wyprzedzeniem jest oszczędność czasu. Wystarczy wrzucić 1 kostkę na 16 uncji do blendera wraz z innymi składnikami. Dzięki temu smoothie będzie wyjątkowo kremowe i pyszne.

ul. Piątkowa 12 32-969 Kraków

500-450-698

kontakt@badzkompetentny.pl