Ważne parametry i funkcje sokowirówek cz I

Wśród urządzeń do wyciskania soku mamy także wiele ciekawych propozycji. Między innymi klasyczne sokowirówki czy wyciskarki do soku. Wydaje się, że to właśnie sokowirówki są najbardziej popularne. Charakteryzują się tym, że dają dobry efekt działania i są stosunkowo tanie. Zasada jest tutaj oparta na wyciskaniu soku przy użyciu specjalnego wirującego sita z ostrzami. Sok tak powstały będzie wydostawał się przez małe dziurki do pojemnika na sok. Cechą charakterystyczną jest to, że sok tak powstały będzie bardzo klarowny i nie znajdzie się w nim cząstek owoców czy miąższu. Zachowane są jednak najważniejsze wartości odżywcze.

Oczywiście najlepiej będzie od razu taki sok po przygotowaniu spożyć, ponieważ wtedy będzie miał najlepszą dla nas wartość. Z czasem będzie się napowietrzał i te składniki, które są tak istotne mogą nam nieco uciekać Sokowirówki nie będą się jednak nadawać do wyciskania soku z takich owoców jak maliny, jeżyny, jagody czy warzywa liściaste. Atutem sprzętu będzie wydajność, ponieważ pracuje z dużą mocą i tym samym nie potrzeba dużo czasu, by przygotować sok w większych ilościach. Jednak wada będzie taka, że sprzęt pracuje jednak dość głośno a dodatkowo może mieć ograniczony czas pracy, ponieważ dochodzić może niekiedy do jego przegrzania. Efektywność może więc nie być zadowalająca.

Dla niektórych minusem będzie także to, że sok powinien być spożywany praktycznie zaraz po przygotowaniu. Problemem czasami będzie to, że czyszczenie tego sprzętu jest dość kłopotliwe, ponieważ po każdym użyciu będzie trzeba je dokładnie czyścić i rozkręcić na pojedyncze elementy. Innym urządzeniem będzie wyciskarka do owoców. Jest to urządzenie, które pracuje przy niskich obrotach i wykorzystuje specjalny wałek ślimakowy, który się obraca oraz miażdży owoce. Da się dzięki temu wycisnąć sok z wartością międzykomórkową. Sok z wyciskarki nie będzie klarowny i mogą się w nim znajdować cząstki owoców. Szerokie grono wyciskarek jest tak przygotowane, że nie będzie dochodziło do napowietrzenia soku co jak się wydaje ma szczególne znaczenie. Dzięki temu sok nie musi być od razu spożywany i przez dłuższy okres czasu ma pełnie wartości odżywczych, dlatego jeśli nie chcemy od razu pić soku taka propozycja będzie dla nas lepsza

ul. Piątkowa 12 32-969 Kraków

500-450-698

kontakt@badzkompetentny.pl