Blender kielichowy - jaki najlepszy? jak wybrać?

Blender kielichowy to jedno z takich urządzeń, które wykorzystywane będzie w kuchni. Nadaje się do realizacji różnorakich potraw. Dzięki takiemu urządzeniu można przygotowywać zupy kremy, koktajle czy musy. Wiele osób praktycznie nie jest w stanie sobie obecnie wyobrazić gotowania bez blendera. Czy warto więc takie urządzenie mieć pod ręką i co wybrać? Rozdrabniacz kielichowy to inaczej mikser lub stojący blender. Będzie składał się ze specjalnej podstawy i kielicha, w którym na dnie znajduje się mały nożyk. Solidnie przygotowane urządzenie powinno się charakteryzować odpowiednią stabilnością.

Najważniejsze kwestie, które trzeba wziąć pod uwagę wybierając blender kielichowy: Pojemność kielicha – im większa będzie pojemność tym lepiej, ponieważ więcej produktów będzie można na jeden raz przygotować. Jeśli w domu mieszka więcej osób to na pewno duży pojemnik będzie znaczący. Oczywiście wykonanie musi być istotne, ponieważ trzeba liczyć na szczelność oraz idealne dopasowanie elementów. Dobrze będzie wybrać przeźroczysty pojemnik, ponieważ będziemy widzieć co dzieje się w środku w czasie przygotowania posiłku. Stabilna konstrukcja – podstawa powinna mieć specjalne przyssawki, ponieważ dzięki temu tak naprawdę blender będzie stabilny i będzie dobrze pracował bez poruszania się na blacie.

Moc – im większa moc tym więcej możliwości takie urządzenie będzie w stanie nam dać. To element kluczowy, szczególnie gdy będzie chciało się rozdrabniać jakieś twarde składniki. Największe modele mogą mieć nawet moc na poziomie 1500 W. Obroty – ilość obrotów będzie nam mówić o tym jak będzie pracował blender. Dobrze jeśli sprzęt ma opcje związaną z regulacją obrotów. Sposób sterowania – najczęściej tutaj mamy manualne przyciski czy też pokrętła, ale mamy również większe urządzenia, które mają specjalne duże wyświetlacze. Warto wybrać taki sprzęt, którego sterowanie będzie najbardziej intuicyjne. Długość przewodu zasilającego i gabaryty urządzenia – to ważny element, ponieważ jak się wydaje urządzenie, które ma stać na blacie będzie w jakimś konkretnym miejscu i musi starczyć kabla, by z tego urządzenia korzystać. Estetyka – gdy urządzenie ma stać cały czas widoczne w konkretnym miejscu warto także sprawdzić czy estetycznie blender będzie pasował do naszej kuchni.

ul. Piątkowa 12 32-969 Kraków

500-450-698

kontakt@badzkompetentny.pl