Poradnik - blendery - jak wybrać? na co zwrócić uwagę?

Wiele osób zastanawia się nad tym jaki blender wybrać. Warto jednak na początek dowiedzieć się jakie parametry są najważniejsze i jak urządzenie dopasować do potrzeb. Wybieramy blender W wielu kuchniach blender to stały towarzysz. Dzięki temu sprzętowi będzie można przygotować smaczne koktajle, kremowe zupy czy inne wyjątkowe przysmaki. Nie da się zastąpić blendera mikserem czy sokowirówką o czym warto pamiętać. Jeśli chodzi o takie urządzenia to mamy na rynku wiele ciekawych propozycji i trzeba będzie wybrać coś z pośród nich. Najważniejsze elementy to moc i obroty. Warto także sprawdzić kielich oraz to jakie ostrza mamy. Blender ręczny Mamy dwa podstawowe rodzaje, gdy chodzi o blendery: ręczne oraz kielichowe. Pierwszy model w czasie pracy należy trzymać w ręku, drugi pracuje w specjalnym stojaku.

Jeśli mamy ręczne urządzenie warto wybrać taki model, który ma specjalną osłonę na ostrzach. Niektóre produkty mają także specjalne rozdrabniacze do cebuli oraz ziół a także klasyczną trzepaczkę do jajek. Taki blender może mieć formę akumulatorową albo sieciową. Blender kielichowy To już takie urządzenie, które jest masywniejsze i ma także większą moc. Podczas pracy blender stoi na blacie i nie trzeba go będzie trzymać. Warto sprawdzić czy sprzęt ma specjalną przyssawkę, ponieważ dzięki temu będzie stabilnie stał na stole. Dobrze będzie sprawdzić jak dużo hałasu urządzenie robi. Zasilane są sieciowo. Moc Moc jest mocno zróżnicowana, ponieważ w blenderach ręcznych to propozycja między 100 a 900 W. natomiast przy blenderze kielichowym pojawia się nawet moc 1500 W. Przed zakupem trzeba się zastanowić do jakich prac będzie sprzęt stosowany. Dzięki temu będziemy w stanie lepiej sobie ocenić jaka moc urządzenia będzie dla nas najlepsza. Im większa moc tym więcej twardych elementów uda się rozdrobnić.

Obroty Najlepsze urządzenia to takie, w których mamy możliwość regulowania obrotów w urządzeniu. W prostych modelach jest to najczęściej na dwa rodzaje, jednak w przypadku urządzeń kielichowych czasami tych ustawień jest nawet kilkanaście. Dzięki temu będzie można dużo lepiej taki sprzęt ustawić do własnych potrzeb. Ostrza i kielich Ostrza muszą być wykonane ze stali i powinny być dobrej jakości, ponieważ jeśli będą to marne ostrza to blender szybko przestanie nam dobrze służyć i może się okazać, że będziemy musieli zdecydować się wymianę. Warto także sprawdzić czy ostrze da się wyciągnąć, ponieważ dzięki temu łatwiej będzie je myć. Powinno się takżPoradnik - blendery - jak wybrać? na co zwrócić uwagę?

ul. Piątkowa 12 32-969 Kraków

500-450-698

kontakt@badzkompetentny.pl