Jaką wybrać sokowirówkę?

Sokowirówka w domu jest praktycznym urządzeniem, ponieważ będziemy mogli przygotować sobie zdrowe soki z warzyw czy owoców. Jeśli wiemy, że najbardziej lubimy soki z cytrusów to tak naprawdę nie trzeba sokowirówki i wystarczą nam raczej specjalne wyciskarki. Ale trzeba pamiętać, że to urządzenie nie pozwoli na przygotowanie soków z innych owoców. W ten sposób możliwości są znacząco ograniczone. Moc sokowirówki Jeśli lubimy soki z twardych warzyw takich jak burak, marchew czy seler musimy się zdecydować na sprzęt, który będzie się charakteryzował nieco większą mocą. Jeśli jednak soki z warzyw nie są naszymi ulubionymi to wydaje się, że mniejsza moc około 200 W do większości owoców będzie wystarczająca. Wielkość pojemnika Jeśli chcemy zrobić sok to musimy przez specjalny otwór wkładać kawałki owoców i dociskach upychaczem.

Następnie sok będzie wpływał nam do naczynia, które należy postawić przy otworze wylotowym. Większe urządzenia mogą także mieć specjalne pojemniki na spływający sok. Warto także sprawdzić jaki pojemnik na odpady posiada dane urządzenie. Jeśli sprzęt ma służyć jednej osobie nie ma to większego znaczenia, jeśli jednak będziemy przygotowywać soki dla całej rodziny to trzeba szukać sprzętu z dużym pojemnikiem, tak by nie trzeba było go ciągle wyciągać i opróżniać. Co jeszcze jest istotne? Sprzęty mają różne wielkości otworów, przez które będzie się wkładać owoce czy warzywa. Im mniejszy taki otwór tym bardziej musimy kroić produkty do obróbki.

Wydaje się więc, że większy otwór zapewni nam lepszy komfort pracy. Pojemniki na sok, które będą dołączone do urządzenia mają miarkę. Wiemy dokładnie jaką ilość soku będziemy przygotowywać, dzięki czemu łatwo będzie nam ograniczyć normy poszczególnych spożywanych produktów. Osoby, które mają w domu zwykłą zmywarkę muszą zwrócić uwagę na to czy poszczególne elementy sokowirówki można w niej zmywać. Wygodne są takie sokowirówki, które mają specjalne podkładki, które chronią urządzenie przed ruszaniem się. Dzięki temu w czasie pracy sprzęt stoi w miejscu. Jeśli chcemy zaoszczędzić miejsce dobrze sprawdzi się między innymi wielofunkcyjne urządzenie, które ma w składzie także sokowirówkę. Wybór sprzętu musi być związany przede wszystkim z naszymi potrzebami i to jak się zdaje powinno być brane pod uwagę.

ul. Piątkowa 12 32-969 Kraków

500-450-698

kontakt@badzkompetentny.pl