Rodzaje urządzeń do wyciskania soku

Póki co cały czas mamy takie osoby, które mylą wyciskarkę z sokowirówką, a te urządzenia różnią się znacząco od siebie. Wyciskarki Wyciskarka to taki sprzęt, który pracuje na mniejszych obrotach, dużo wolniej ale też dokładniej niż sokowirówka. Sok w nich powstający będzie miał w sobie cząsteczki owoców i warzyw. Następuje tam miażdżenie owoców przez specjalny ślimakowy wałek, który się obraca. Dzięki temu otrzymać można sok z całego owocu. Nie będzie więc klarowny. Wyciskarki będą bardzo dobre do robienia soków również z warzyw liściastych oraz ziół. W tej chwili spotkamy urządzenia z jednym lub dwoma ślimakami.

Ten drugi sprzęt będzie dużo bardziej efektywny, ponieważ w nim uzyskamy praktycznie każdy ok a jednocześnie będzie miął wszystkie wartości odżywcze. Pośród wyciskarek jednoślimakowych znajdują się także takie urządzenia, które mają dodatkowo ostrza. Wyciskarki z ostrzami pracują szybciej, ale nie są tak dobrym wyborem, ponieważ nie dostaje się z nich soku pełnowartościowego. Do wyciskarek zalicza się także urządzenia służące wyłącznie do cytrusów. Przygotowane są one do wyciskania soków z pomarańczy, cytryny czy grejpfruta. Wyciskarki takie nie mają wałka ślimakowego, ale jedynie sito i stożek, na którym następuje wyciskanie soków. Obecnie znajdziemy urządzenie automatyczne do cytrusów jak i też takie, które wymagają użycia siły do pozyskania soku. Sok z wyciskarek do cytrusów zachowuje wszystkie wartości odżywcze i to jak się zdaje jest kluczową sprawą. Przy automatycznych urządzeniach wyciskanie jest bardzo dokładne.

Sokowirówki. Sokowirówki to takie urządzenia, które są popularniejsze od wyciskarek. Dodatkowo są one tanie i bardzo proste w obsłudze. Sok będzie tam powstawał dzięki specjalnemu situ z ostrzami, które doprowadza owoce do rozdrobnienia. Soki są tutaj klarowne, jednak nie mają wszystkich wartości odżywczych z owoców i warzyw, z których powstają. Sprzęt niestety nie jest w stanie wycisnąć całego soku i tym samym nie ma tych wszystkich ważnych składników. Dodatkowo taki sok szybko się napowietrza w związku z czym zaraz po przygotowaniu powinno się go spożyć. Nie można go przechowywać w lodówce tak jak soku z wyciskarek. Sokowirówka nie nadaje się także do liści czy owoców takich jak maliny oraz jagody.

ul. Piątkowa 12 32-969 Kraków

500-450-698

kontakt@badzkompetentny.pl