Jakie urządzenie do wyciskania wybrać?

Na początek warto sobie powiedzieć, że nie ma idealnej wyciskarki. Dlatego trzeba sobie dobrze przemyśleć wybór urządzenia. Nim zdecydujemy się na to czy kupić wyciskarkę czy sokowirówkę warto się dowiedzieć dokładnie jak oba sprzęty pracują i odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania. Pierwsza kwestia to oczywiście to z czego chcemy wyciskać soki. Oczywiście w większości przypadków możliwe będzie wyciskanie soków i na wyciskarce i na sokowirówce. Różnica w sprzęcie pojawi się przy takich owocach jak jagody czy przy ziołach, których sokowirówki nie obsługują, natomiast wyciskarki przygotują sok.

Najlepiej więc wtedy wybrać taki sprzęt, ponieważ ze wszystkiego wyciśnie dla nas sok. Kolejna ważna sprawa to ilość soku, który chcemy uzyskać. Jeśli chcemy duże ilości to również lepsza będzie wyciskarka. Z takiej samej ilości owoców przygotowuje bowiem nawet dwa razy więcej soku niż sokowirówka. Ten drugi sprzęt działa szybciej, ale trzeba pamiętać, że nie wiąże się to z dużą ilością soku. Jednocześnie te soki, które otrzymamy z sokowirówki często pozbawione są wielu ważnych składników odżywczych, ponieważ miąższ wyciskany z owoców i warzyw zostaje na sitku a wraz z nim część ważnych dla nas składników, które mogą mieć zdrowy charakter.

Zanim zdecydujemy się na jakieś urządzenie warto się także zastanowić nad tym jak często będziemy ze sprzętu korzystać. Niezależnie jakie urządzenie wybieramy na pewno musimy po każdym użyciu sprzęt myć. Dlatego warto się zdecydować na taki sprzęt, który będzie się dało łatwo umyć, by nie okazało się, że przez problem z myciem zniechęcamy się do wyciskania soków. W przypadku wyciskarki ślimakowej to czyszczenie jest bardzo łatwe i dużo szybsze niż w przypadku sokowirówek. Wyciskarka ma mało elementów i tym samym jej mycie nie będzie stanowiło problemu.

Ostatnia sprawa, która także powinna być brana pod uwagę przy zakupie to jaki sok będziemy chcieli uzyskać. W przypadku wyciskarki uda się przygotować bowiem taki sok, który jest nieco gęstszy i ma w swoim składzie dodatkowo równe elementy owoców i warzyw. W przypadku sokowirówki będzie trzeba się liczyć z bardziej wodnistym sokiem. W przypadku sokowirówek nie mamy możliwości przechowywania soku, ponieważ będzie się on szybko utleniał co również może być czynnikiem, który zachęci do wybrania innego sprzętu jakim będzie wyciskarka. Te soki, które wychodzą z użycia wyciskarki będzie można dzięki niskiej temperaturze wyciskania przechowywać około doby, a przy niektórych owocach nawet przez 72 godziny.

ul. Piątkowa 12 32-969 Kraków

500-450-698

kontakt@badzkompetentny.pl