Odpowiednia sokowirówka

Rozpoczęcie dnia od szklaki świeżego soku to zawsze dobre rozwiązanie. Najlepiej przygotowywać sobie sok samemu. Wybór sokowirówki to na pewno decyzja, która przyniesie zdrowsze, lepsze życie. Warto wiedzieć na jakie kwestie trzeba zwracać uwagę przy jej wybieraniu. Homemade, czyli zdrowo i pysznie! Sok, który będzie świeżo wyciśnięty jest dużo lepszy niż ten kupiony w sklepie. Mamy w pełni zdrowy sok, który ma pełno witamin i dzięki temu każdy dzień uda się doskonale zacząć.

Taki sok w postaci jednej szklanki na początek dnia to tak naprawdę masa energii na cały dzień. Dzięki niemu można swój organizm zaopatrzyć w witaminy oraz minerały. Wyciskarki sprawdzą się dobrze, ale jeśli chodzi o sokowirówki mają lepszą wydajność i pozwolą na pracę z różnymi owocami. Taki elektryczny robot jest w kuchni niezastąpiony. Sok z sokowirówki uda się pozyskać dużo szybciej niż w czasie wyciskania ręcznego. A rano taka oszczędność czasu na pewno ma również swoje znaczenie. Sokowirówka – na co zwrócić uwagę? Podstawowa sprawa to oczywiście dobry silnik, który powinien się w takim sprzęcie znaleźć.

Oprócz tego na pewno znaczenie ma to jakie są sitka, nie powinny być wykonywane z plastiku. Wyposażone w noże muszą mieć trwałe, bardzo dobre jakościowo ostrza. Silnik wprawia sito w ruch. Do niego dociskane będą owoce i warzywa i tak właśnie powstaje sok. W ciągu minuty silnik może wykonywać od kilku do kilkunastu tysięcy obrotów. Najlepsze są urządzenia, które da się w tym zakresie regulować. W ten sposób pracę sprzętu uda się dopasować do konkretnych warzyw czy owoców, które będzie się przerabiało. Im twardszy owoc tym większe obroty będzie trzeba stosować. Przy wyborze trzeba też sprawdzić jaki jest rozmiar otworu, przez który będzie się wkładało warzywa i owoce.

To ważne, by nie trzeba było na malutkie elementy kroić każdego produktu, ponieważ będzie to zajmowało sporo czasu. Podobnie dobre będzie urządzenie, które ma odpowiednio duży pojemnik na odpady. To istotna sprawa, ponieważ dzięki temu nie będzie trzeba go ciągle opróżniać. Jak czyścić sokowirówkę? Większość urządzeń składa się z kilku elementów. Po zrobieniu soku oczywiście trzeba usunąć wszystkie resztki z przerabianych produktów a sprzęt dobrze wyczyścić. Dzięki temu będzie nam dłużej służył bez większych problemów. Jeśli sprzęt jest do tego przystosowany można go myć w zmywarce.

ul. Piątkowa 12 32-969 Kraków

500-450-698

kontakt@badzkompetentny.pl